pinalogobg.jpg

“2014 BiTERKEN”
Yıl sonu degerlendirmeleri ve yeni yıl hedefleri…

 

Pina Havuz Ekipmanları / Pazarlama Müdürü / Tolga Selvi

2014’ü geride bırakırken genel bir değerlendirme alabilir miyiz sizden? Nasıl bir yıldı firmanız açısından?

2014 hedeflerimizi gerçekleştirdiğimiz bir yıl oldu. Dünya çapında bir marka olma isteğimize bir adım daha yaklaştık. Yurt içinde pazarlama faaliyetlerimize ağırlık vererek Türkiye çapında büyümeye devam ettik. Birçok bayi sözleşmesi imzaladık.

Yıl içinde bizim için çok önemli olan bayi eğitimlerine yenilerini katarak, Çev. Müh. Erman Bezer ile birlikte Bursa ve İzmit’te havuz operatörlük kursları gerçekleştirdik. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı 48 saatlik eğitimlerin ardından, sınavlardan başarıyla geçen 67 katılımcıya havuz operatör belgelerini teslim ettik.

2013 yılında 63 ülkeye ihracat yaparken 2014 yılında bu sayıyı 67’ye cıkardık. Yurdışında katıldığımız fuar sayılarını %40 artırdık ve genel olarak hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımızın sonuçlarını alarak bu seneyi iyi bir şekilde kapattığımızı düşünüyorum.

Peki sektör açısından nasıl bir yıldı?

Sektör açısından genel itibariyle iyi bir yıl geçtiğini söyleyebiliriz. Piyasadaki rekabetin artması yeni ürünlerin sağlanmasına ve daha kapsamlı hizmet verilmesine teşvik etti. Bu doğrultuda gelişmeleri takip ettiğimiz için rekabette yerimizi doğru belirleyip Pina’yı bir basamak daha yukarı taşıdık.

Ülke ekonomisini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Türkiye ekonomisinin uzun vadeli ekonomik performansı iyi görünmektedir. Ekonominin büyüme performansı 2013 yılındaki gibi istikrarlıdır ve 2014 yılında da ekonomik büyüme ağırlıklı olarak ithalatla, dış finansmanla gerçekleşmektedir.

Önümüzdeki sezon için neler var gündeminizde?

Önümüzdeki sene için çalışmalarımıza aylar öncesinden başladık. 2015 yılında havuz pazarında sürdüreceğimiz müşteri odaklı yeni stratejilerimizle ilgili ofis içi arge toplantılarımız hâlâ devam etmektedir.

Bursa ve İzmit’te verilen havuz operatörlük belgelerini 2015 yılında daha geniş bir bölgede vermeye devam edip sektöre daha başarılı, bilgili, var olan tecrübeleri eğitimlerle pekiştirilmiş, teknik donanımlı havuz operatörleri kazandırmaya devam edeceğiz.

İhracat hedeflerimizi yükselterek yurtdışında da daha geniş bir pazara açılmak, ülke ekonomisine daha fazla katkıda bulunmaya devam etmek ilk hedeflerimiz arasında. Yurtiçi ve yurtdışı fuar organizasyonlarında yeni ürün yelpazemizle yer alıp Pina Havuz Ekipmanları’nı tanıtmak, daha geniş bir pazara ulaşmak ve hizmet verebilmek adına edindiğimiz misyonlarımız içindedir.

Reklam