Tüm dünyada, Katar’dan Barselona’ya uzanan bir skalada pek çok fuara katılan Pina’nın deneyimlerini dinledik.

BARSELONA

İlkini 2005 yılında gerçekleştirdiğimiz Piscina fuarına hiç aralık vermeden 5. kez katıldık. Fira Barcelona tarafından en son 15- 18 Eylül 2013 tarihleri arasında düzenlenen fuara 110 ülkeden 500’i aşkın firma yer aldı. Türk havuz sektörünü en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık. Fuar boyunca gerek yeni, gerekse eski müşterilerimiz ile yeniliklerden ve ihtiyaçlardan konuşarak 2 yıl sonra yeniden görüşmek üzere anlaştık. Lyon ile beraber katılımlarımıza ara vermeyeceğimiz fuarlardan biri olan Piscina’ya 2015’te yeniden katılacağız; tüm iş ortaklarımızı da bekliyoruz.

CEZAYİR

Cezayir’de İstanbul Ticaret Odası tarafından 7-10 Aralık 2013 tarihlerinde organize edilen 2. Türk Ürünleri fuarına katılan Pina, Kuzey Afrika ülkelerinde büyümeye devam ediyor. Karma konulu yerel fuarda tek havuz ekipmanları tedarikçisi konumunda olan markamız için profesyonel ziyaretçiler açısından değerli sonuçlar aldık. Ticaret Odası’nın katkılarıyla sorunsuz geçen fuar, ülkemize önemli bir prestij sağladı. Halihazırda ihracat yaptığımız bu ülkeye fuar sayesinde müşterilerimizi de davet ederek toplantılar yapabilme imkanı sağlamış olduk.

KATAR

Ortadoğu pazarında yükselen yıldız Doha şehrinde Heights fuarcılık şirketi tarafından 26-28 Eylül 2013 tarihleri arasında organize edilen QPS Katar Havuz&Spa ihtisas fuarına da katıldık. Bireysel katılım gerçekleştirdiğimiz bu ihtisas fuarında yalnızca Katar’daki potansiyel firmalar ile değil, aynı zamanda çevre ülkelerdeki profesyoneller ile görüşerek Pina ve Türk havuz sektörü için önemli adımlar attık. 18 metrekare standımızda filtrelerimizi, aydınlatma armatürlerimizi, beyaz ürün dediğimiz skimmer, ızgara, nozul gibi üretimlerimiz ile beraber, ticaretini yaptığımız pompa, merdiven gibi ürünlerimizi de 3 gün boyunca fuarda sergileme şansı bulduk.

FAS

Kuzey Afrika’nın yükselen pazarlarından biri olan Fas’ın Kazablanka şehrinde, 5-9 Mart 2014 tarihleri arasında 5.’si düzenlenen Piscine Expo Maroc fuarına da katıldık. Fuara olan ilgi oldukça yoğundu. Dört gün boyunca yaptığımız görüşmeler, bu ülkeye olan ihracatımızın daha da artacağını gösteriyor. Firmaların markamıza ve diğer Türk katılımcılara gösterdiği sıcakkanlılık pek çok yeni işbirliğinin oluşabileceğine işaret ediyor.

Reklam